Joseph Haydn logo

(Lemezgrafika)

Fertődi Kalendárium

(Tartalom)

Kaphatók a Városi Könyvtárban és a J. Haydn Zeneiskolában.

A támogatásokat iskola-, hangszer-, és eszközfejlesztésre fordítjuk.

2009.

A J. Haydn Zeneiskola egész tanévét J. Haydnra való emlékezés jegyében tartja.
(vetélkedők, pályamunkák, koncertek, előadások…)

2008-2009-es tanév
Emlékfaültetés a Muzsikaház udvarán.
A „Volt egyszer egy Haydn kórus” c. könyv 2. kiadása-bemutatása (amely tartalmazza az 1959-es fertődi Haydn-ünnepséget, a kastélyfelújítás menetét és Kodály Zoltán fertődi látogatását…)

2009. március 31.

Kovács Sándor zenetörténész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanárának előadása J. Haydnról, mint a zenetörténet utolsó udvari zeneszerzőjéről, eszterházi munkásságáról és a Búcsúszimfóniáról.

2009. április 28.

17.00 Muzsikaház díszterme.

Emlékezés, koszorúzás J. Haydn egykori lakhelyén a Muzsikaházban található Emlékszobában. 2009. május 31.

Szokolay Sándor Kossuth-díjas zeneszerző ünnepi beszéde és ünnepi hangverseny a Capella Savaria Régizene Együttes, (művészeti vezető Kalló Zsolt), a Capella Cantorum (művészeti vezető Paulik Ákos) és Zádori Mária (1986 óta a Nemzeti Filharmónia szólistája, A Magyar Rádió Nívódíjával, Liszt Díjjal és a Magyar Köztársaság Kiváló Művésze címmel kitüntetett énekművész) előadásában.

Helyszín:
Fertőd-Süttör Szent András r.k. templom

Műsor:
-Te Deum (Hob. XXIIIc:2)
-Sinfonia Concertante B-dúr (Op. 84 Hob.I:105 (1792) Szólisták:Kalló Zsolt–hegedű, Brandisz Már-ton–oboa ,Vályi Csilla–cselló, Feriencsik László–fagott
-e-moll,- a „Gyász” szimfónia (Hob. I:44)
-Kis Orgonamise (Hob. XXII:7) (szólista Zádori Mária)

2009. május 31.

18.00 óra

Az Eszterházi Baráti Kör Kamarakórus és a kapuvári Haydn Kórus közös hangversenye.

Helyszín: Fertőd-Süttör Szent András r.k. templom 9:30-kor ünnepi szentmise keretében.
Műsor:
J. Haydn: Missa Brevis - ~1750.

2009. szeptember 6.